8 Eylül 2009 Salı

2009 SONBAHAR-KIŞ RENK TRENDLERİNE BİR GÖZ ATALIM...Bu sezon hangi renleri daha sık kullanacağımıza aylar öncesinden karar veren bir kurul olduğunu biliyor muydunuz??

2009 sonbahar-kış sezonu için belirlenen renklere ben bayıldım doğrusu..çok keyifli..çok iç açıcı..çok soft renkler..kabul ediyorum bazılarının kullanımı zor ama hepsi hemen her tene uyan renkler..bakalım siz ne diyeceksizniz bu seçimlere...

Öncelikle Siyah - Beyaz - Gri tonları kış sezonunun başlıca renkleri her zaman, moda ne olursa olsun asla vazgeçemediklerimiz, ama bir de bu sezon hiç kullanmayacağımız kahverengi var, bordo tonları var aklıma ilk gelen onları hemen en üst raflara kaldırıp elimizin altından uzaklaştırıyoruz...
Şimdi asıl tercihlerimize gelelim..bilirkişiler demişler ki bu sezon 10 ana başlık altında gruplayalım renkleri ve isteyen beğendiğini seçsin ister tek başına ister kombinasyonlar halinde kullansın..
Buyrun bakalım;
Şimdi tek tek göz atalım bir de, bakalım örnek ne verebiliriz nasıl kullanabiliriz, en önemlisi de bu renklerin isimleri ne??
*** ŞAHANE MOR - MOR KALP
Mor en sevdiğim renk olması açısından beni sezonun rengi olarak pek mutlu etti doğrusu ve her türlü kıyafete aksesuara hatta ayakkabıya inanılmaz yakıştırırım..kullanımı da öyle sanıldığı gibi zor olmazaslında çünkü o kadar iddalı bir renk olunca daha kolay kombinasyonlar çıkarabiliyorsunuz...dümdüz siyah bir elbiseyi mor ayakkabı,çanta ve aksesuarlar ile neşelendirmek mümkün oluyor..
Gündüz dışarı çıkarken sezonun en hip parçalarından trench coat giyeceksiniz diyelim peki neden mor olmasın.....
ya da gece şık bir davete katılacaksınız buyrun en morundan super bir straplez size eşlik etsin...
*** AŞKIN İKİ RENGİ KIRMIZILAR VE PEMBELER
Kırmızı ya da pembe bana hep aşk rengi hissini verir..olabildiğince dişi, olabildiğince arzulu renkler...aşk rengi oldukları için olsa gerek ben her ikisini de ten rengi ne olursa olsun her kadına çok yakıştırırım..
Ne dersiniz haksız mıyım bu tasarımları giyen hangi kadın kötü görünebilir ki.....
*** ASİTLİ YEŞİL TONLARI - SICAK ZEYTİNYAĞI RENGİ
Çok iddası olmayan bir renk gibi geliyor insana ilk bakışta ama bir samimiyet bir sadelik var tonunda...
*** MAVİLER - PETROL MAVİSİ TONU
Listedeki renklerin sezonda en çok sözü geçeceği düşünülen rengi..asil bir görüntü vermesine karşın çok kolay basite kaçabilecek bir renk özellikle de kötü uygulanmış bir çanta ya da ayakkabı kaliteyi bir anda aşağıya çekebilir....dikkatli kullanımlar....
*** KLASİK NÖTR RENKLER - BİR ÜÇLEME - KREM - TOPRAK - DEMİR GRİSİ
Üçü birarada da çok zarif kullanılabilirken ayrı ayrı da sade ama bir o kadar da doğal ve şık görünmeyi garantileyen renkler..ben genelde günlük kullanımın vazgeçilmezi olarak görürüm amaaa..
Ne kadar yanıldığımı gösterebildiğimi umuyorum bu super seçim ayakkabı bir gece kullanımı için sizce de mükemmel değil mi??
*** ALTIN TONLARI - TATLI SARI
Sizce de soğuk bir havada insanın içini ısıtması garantili bir renk değil mi...
Evet evet kesin sıcacık bir kış olacak....
*** YANIK TEN RENGİ
Yazın etkisinden kurtulmak istemeyenlere duyurulur artık bronz olmak için solariuma gitmeye gerek yok zira bu açığımızı kıyafetleri yanık ten rengi alarak kapatabiliriz ne dersiniz....

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bunları da Paylaşmışız