26 Mart 2010 Cuma

OKULUMUZA TUVALET KAMPANYASI.....

Sevgili STİL DİREKTÖRÜ EDA sayesinde bu kampanyadan haberim oldu ve aynı Eda'nın sayfasında bizlerle paylaştığı şekilde sizlere iletmek istedim....Lütfen kayıtsız kalmayalım arkadaşlar...elimizden geldiğince herkesle paylaşalım....
•Benim de sizlerden ricam blogunuzun konsepti dışında olsa bile paylaşırsanız çorbada hepimizin tuzu olur.

•Blogu olmayan okurlarımdan ricam e-posta olarak paylaşmaları.

•Bu sayede kocaman bir yürek olsak hoş olmaz mı?

Tuvaleti olmayan okullara tuvalet yapılacak malzemeleri temin edecek gönüllüler bulan Okulumuza Tuvalet diye bir site var.

Aşağıdaki mesela en acil tuvalet bekleyen okul.


Erzurum Karayazı ilçesinin 8 km uzağındaki Karaağıl köyünde Karaağıl İlköğretim Okulunda çalışmakta olan 1-A sınıf öğretmeniyim.göreve başlayalı henüz 5 ay oldu.Bu ilköğretim okulunda bir çok öğrenci bulunmakta. 1.sınıf öğrencilerim benden tuvalet için izin istediklerinde o tenekeden yapılmış derme çatma kulübeye gidiyorlar su olmayan bu tuvalet bozmasında keskin bi koku olmasına rağmen burayı kullanmak zorundalar. Üstelik biz öğretmenler için de durum böyle. Öğrencilerimin ellerinde çok fazla siğil var. Ellerini yıkayacak bir ortam olmadığından da bu virüs hastalığı öğrenciden öğrenciye bulaşıyor. Okuluma tuvalet yapılmasını isterken onlara temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. Gereğinin yapılmasını arz ediyorum.

Ülkemizin içler acısı durumu!


Hele ki; melek kalpli öğretmen; "temiz olma alışkanlığı kazandıracağıma da söz veriyorum. " Bu açıklamayı yapmak zorunda kalmamalıydı :(Desteğinizi bekliyoruz arkadaşlar....

SAÇLARDA ŞENLİK VAARR...


Saçlar kadının en önemli aksesuarı olduğuna göre (gerçi erkeğin bizden daha önemli ama burada onlara değinmiyorum şimdilik) bakımı,özeni,her fırsatta şımartılmayı hatta arada işte tam da bu sayfada gördüğünüz gibi ödüllendirilmeyi kesinlikle hak etmiyorlar mı??
Sizler için derledim topladım artık beğenip seçmek size kalmış...laf aramızda ben bir çoğuna talibim:)
hadi kolay gelsin:))


25 Mart 2010 Perşembe

YAZ AKSESUARLARINDAN SEÇMELER...


Yaz aksesuarlarından birkaç seçme ile henüz gelememiş olsa da her an kapıda beklediğimiz o sıcak günlere hazırlık olsun...o kadar gezdim gördüm bütün aksesuarlar iri iri göz doluran cinsten...bilezikler..kolyeler..küpeler..yüzükler..hatta saç aksesuarları bile....belirli bir tarzı olmayanlarda kolayca sakil durabilecek aslında göründüğünden daha riskli bir moda hakim aksesuarlarda...üst üste kullanımlar bir yandan çok çekici olabilecekken..kıyafet seçimindeki en küçük bir hata aksesuarınızın tüm güzelliğinizi gölgelemesine neden olabilir DİKKAT!!

24 Mart 2010 Çarşamba

GERİ DÖNÜŞÜM MODA ATÖLYESİ

Bu facebook'ta karşılaştığım yeni bir oluşum...kendileri hakkında çok fazla bilgi vermemişler..kimler?..nerden geliyor nereye gidiyorlar?..amaçları ne?..öğrenci olduklarını tahmin edebildim sadece ve hiç tanımadığım bu kişilerle gurur duydum çünkü tasarladıkları herşey çok yaratıcı olmuş...tasarım diye ben buna diyorum arkadaşlar...bu arada ilgilenen,merak edenler için aşağıdaki link ile bu gruba ulaşabilirsiniz...unutmadan kendilerine sormadan fotoğraflarını burda yayınlıyorum ama kızmazlar umarım:))

http://www.facebook.com/home.php?#!/group.php?gid=79934452891

21 Mart 2010 Pazar

ÇANTA DEYİNCE AKAN SULAR DURUYOR...

Fazla söze hacet yok aslında fotoğraflar kendilerini en anlaşılır şekilde anlatıyorlar...sadece Alexander McQueen nur içinde yatsın....Prada...Burberry...Valentino...Miu Miu...Hermes...ve daha adı aklıma gelmeyen tasarımcıların ellerine sağlık diyorum ve sizi bu görsel şölen ile başbaşa bırakıyorum....
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bunları da Paylaşmışız