27 Ağustos 2009 Perşembe

İlginç kıyafetlerden hoşlanıyor ve giysilerinizi bir başkasının üzerinde görünce rahatsızlık duyuyorsanız Galatasaray Lisesi’nin arka sokaklarında dolaşmanızda yarar var.....Galatasaray Lisesi’nin yanından aşağı inen yolda ve ileride Fransız Sokağı girişini biraz geçince 200’er metre arayla dört tane mağaza var....


İç dekorasyonları ve renkli vitrin tasarımlarıyla hediyelik eşya dükkanlarını anımsatan Lazy, Antijen, Buka ve Tabe Kıyamet’teki elbiseler, takılar, çantalar, gözlükler ve ayakkabılar farklı olmaktan hoşlanan, renk ve desen konusunda tutucu davranmayan kısacası kendi modasını kendi yaratmak isteyenlere hitap ediyor.

Galatasaray’ın en yenisi Buka’nın sokağından sola doğru kıvrıldığınızda 100 metre ileride karşınıza on gün önce açılan çiçeği burnunda vintage giyim mağazası Tabe Kıyamet çıkıyor. Tunç Tuncay, Barış Alkan ve Müge Büyüktalaş ortaklaşa açtıkları mağaza hakkında “Hepimizin farklı sektörlerde işleri var ama tasarım kıyafetler bizim ortak ilgi alanımız. Tabe Kıyamet’i de geleceğe yönelik projelerimizi gerçekleştirmek için kurduk” diyorlar. Mağazada yurtdışından gelen Vintage elbiseler gözlükler, oyuncaklar, ayakkabılar ve erkekler için tasarlanmış özel bir tişört koleksiyonu satılmakta. Fiyatlarsa elbiseler için 110-400 TL, oyuncak ve gözlükler içinse 20-90 TL arasında değişiyor.
Facebook’tan takip edebilirsiniz.........

Galatasaray Lisesi’nin yanından aşağı inen sokakta bulunan ve kırmızı bir televizyon ekranını andıran vitriniyle dikkat çeken Lazy, 2004’te Ankara’da kurulmuş. Eda Taşpınar, Okan Bayülgen, Şirin Ediger, Derya Baykal ve Zeynep Tunuslu’nun sık sık uğradığı mağazanın İstanbul şubesi ise 2006 yılında açılmış. Güray Bozbay ve Ulaş Şekeroğlu’nun sahibi olduğu Lazy’de giysi ve takı tasarımcısı Zeynep Erdoğan’ın Cats&Cabaret markası, Bilge Köprülü’nün Cicci Cocco ayakkabıları ve tasarımcı İlke Güzelsoy’un takı, çanta ve şapkaları satılıyor. Lazy’de 10 TL’den 700 TL’ye kadar ürün bulmak mümkün....Mağazanın internet sitesi yapım aşamasında olduğundan Facebook’ta Lazy Butik’i arkadaş listenize ekleyip gelişmeleri takip edebilirsiniz.
Beğendiğiniz elbisenin büyük bedeni bir haftada hazır........
Buka, Fransız Sokağı girişini biraz geçince, Cezayir Restoran’ın tam yanında. Sahibi Burçak Ertem bir süre halkla ilişkiler uzmanlığı yaptıktan sonra 2003’te Cihangir’deki Buka’yı açmış. İşler umduğu gibi gidince de beş ay önce Galatasaray’daki şubeye taşınmış. Sadece kadınlara yönelik giysilerin satıldığı Buka, koleksiyonuna her hafta iki yeni tasarım ekliyor. Limitli sayıda üretilen kıyafetler 36 ve 38 beden. Ancak istek doğrultusunda büyük bedeni de bir hafta içinde hazırlanıyor. Ürünlerinin fiyatları 130-160 TL arasında değişen mağazanın müdavimleri arasında Dolunay Soysert, Özgü Namal, Binnur Kaya, Ceyda Düvenci ve Belçim Erdoğan gibi isimler var.


Kapıda sizi atölye karşılıyor........
Lazy’nin yan komşusu Antijen tam 14 yıllık bir mağaza. Sahibi Nilüfer Karaca’nın tasarladığı kadın koleksiyonlarının satıldığı mağazadaki tasarımlar 36 ve 38 beden, isteğe göre büyük beden imal ediliyor. Antijen’in koleksiyonuna her hafta Karaca’nın 10 tane yeni tasarımı ekleniyor. Fiyatlarıysa 70-1500 TL arasında değişmekte. Müşterilerinin çoğunluğunu yabancıların oluşturduğu mağazanın kemikleşmiş bir müşteri kitlesi var. “Yaprak Dökümü” dizisinde canlandırdığı Ferhunde karakteriyle tanınan Deniz Çakır da Antijen müdavimlerinden biri.

kaynak: milliyet
Modayı takip ediyim derken moda kurbanı olmamak için yukarıda aktardığım mağazalar sadece birkaç örnek...hem kendine yakışanı kendi zevkine göre bulmak için hem de kendi modanı yaratıp ne in ne de out listelerine takılmamak için ideal adresler..araştırınca o ara sokaklarda daha neler çıkıyor insanın karşısına bir bilseniz...insanın alışveriş canavarı olası geliyor...işte zaten bu da bir çelişkidir en kocamanından, hem moda kurbanı olmamaya çalışıp hem de alışveriş kurbanı olmak:)

2 yorum:

Couture Carrie dedi ki...

It looks like a lovely shop!

xoxox,
CC

sakazen dedi ki...

if u have a chance to see u love them more:))

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bunları da Paylaşmışız