23 Şubat 2011 Çarşamba

KITH & KIN İLE TANIŞMAYA HAZIR MISINIZ??
Lappart'ın yepyeni üyesi Kith&Kin ile tanışmaya hazır mısınız..

''Kith&Kin markasının ortaya çıkış hikayesi tasarımcısı Serra Kefeli’nin Afrika’ya duyduğu ilgiyle başlıyor.
Kabileleri ve kabile yaşamını araştırırken ve Kith & Kin’in, kabile içindeki insanların bir arada olup aynı duyguyu hissetme ihtiyacı anlamına geldiğini öğreniyor.
Kabile insanlarının giyim tarzları, renkleri, boncukları bazen bir şöleni andıran dansları, bazen sert savaşçı ruhları tasarım yapmak için müthiş detaylar sunduğundan,kabilenin eğlenceli  ve savaşçı ruhunu inceleyerek iki konsept belirleyip koleksiyonunu oluşturuyor.
Yüzde yüz renk renk ipeklerle hazırlanan kıyafetler bu ruhu yansıtıyor.
Koleksiyonunda eğlenceli ruh için geometrik şekiller, bazen renkli boncuklar, capcanlı renkler kullanırken, savaşçı ruh için daha sert kesimler, griler,siyah,beyaz, lacivert, kırmızı kullanıyor.
Savaşçı ruhunda kadının gücü, kendine güveni, hem renklerle hem kesimlerle pekiştiriliyor.
Afrikalı kadının karikatürize edilmiş illustrasyonu olan logo, kıyafetlerde karikatürize edilmiş canavarlar,küçük vahşi hayvanlar, Serra Kefeli’nin Kith&Kin kadınını anlatıyor. Detaylarda ise üçgenler,yuvarlaklar ve zigzaglar
Kith&Kin kadınını ve o kabileye ait olmanız için sizi provoke edecek şekilde ortaya çıkıyor.''

Yukarıda okuduğunuz basın bülteni Kith&Kin markasının doğuşu,ana fikri ve detaylarını açıklıyor 
ama ben bütün bunları okumadan da sadece görsellere bakarken koleksiyonun içinde kayboldum..sizce yeterli olur mu bilemiyorum ama benim için okuduklarımdan çok gördüklerim önemli..Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Bunları da Paylaşmışız